Periton İş Sağlığı ve Güvenliği - OSGB

"BİR ZİNCİRİN GÜCÜ, O ZİNCİRİN EN ZAYIF HALKASININ GÜCÜNE EŞİTTİR"
Küreselleşen dünyada , rekabet ortamında başarılı olmak düşük maliyet, kaliteli üretim ve yüksek verimliliği birlikte sağlamakla gerçekleşir. Günümüzde işletmelerin rekabetçi üstünlüklere ulaşmaları önemli olmakla birlikte eğer bu üstünlükler sürdürülebilirlik özelliğine sahip değillerse fazla bir anlam ifade etmemektedirler. İşletmelerin küresel rekabet ortamında hayatta kalması için atılacak en önemli adımlardan biri ise iş sağlığı ve güvenliğini, kendi yönetim sistemlerine entegre etmeleridir. 

Günümüzde birçok işletme iş güvenliğinin önemini anlayıp, bu değişimle birlikte yeniden yapılanmaya gitmektedir. Bu yapılanmanın etkisi zincir halkalarının bir arada kullanılmasına bağlıdır. Bu zincirin en önemli halkası da iş sağlığı ve iş güvenliğidir. Bu amaçla Periton OSGB 31.01.2014 tarihinde kurulmuş olup, hizmet verilen firmanın öncelikle bütün risklerini değerlendirip raporlamakta ve bu riskler konusunda profesyonel İSG ekibiyle ve konusunda deneyimli çözüm ortaklarıyla birlikte risklerin ortadan kaldırılması için çalışmalar yapmaktadır. Karşılaşılabilecek iş kazalarını minimuma indirmek amacıyla deneyimli  iş güvenliği uzmanları tarafından sürekli geliştirilen yazılımların yanında kendi iç denetimini de sağlayan yazılımlar da  kullanmaktadır.

Hedefimiz ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün, zorunluluk olmaktan çıkıp vicdani sorumluluk olarak görülmesi, bu inancın tabandan tavana kadar yayılarak çalışanların daha mutlu, işletmelerin daha yüksek verimlilikle çalıştığı güvenli bir yer haline gelmesidir…


Risk Analizi

İşverenlerinin ,işyerinde var olan yada dışardan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi ve bertaraf edilmesi için risk değerlendirmesi yapılması gerekmektedir.İş Güvenliği Uzmanlığı hizmeti çerçevesinde risk değerlendirmesi  İSG profesyonelleri  işbirliğinde hazırlanır.

Hazırlanan raporlar her firmanın risklerine özel yapılır.İşletmenin tüm riskleri görsel anlamda belirlenir ve risk analiz raporları fotoğraflı halde firmaların değerlendirilmesine sunulur.

EKİBİMİZ

 • Esma Çilsal
 • Esma Çilsal

  18.05.1976 İstanbul doğumluyum. İlkokulu Erenköy - Zihnipaşa İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra ortaokul ve lise öğrenimime Bostancı - Özel Gökdil Koleji'nde  devam ettim. 09.07.1999 tarihinde Kayseri Erciyes Üniversitesi - İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirerek “Filolog” ünvanını aldım. Üniversitede almış olduğum pedagojik formasyon dersleriyle aynı zamanda "İngilizce Öğretmenliği Sertifikasını" aldım. Özel bir firmada İthalat Elemanı olarak işe girdim. Bu firmada yaptığım işin hakkını vermek adına 24.08.2000 tarihinde İthalat –İhracat Uzmanlık sertifikasını aldım. Yurtdışından araba bakım ürünleri ithal ettim. Aynı zamanda zincir market satış grubunda satış ve pazarlamanın inceliklerini öğrendim ve sahada keyifle çalıştım. (Aslen Kayserili olduğumuzdan olsa gerek sıcak satışı çok severimO ). Daha sonra ithalat - ihracat yapan bir danışmanlık firmasına daha iyi imkanlarla transfer oldum .  İşim sayesinde birçok ülkeyi görme, değişik kültürleri tanıma imkânım oldu. Kendimi sürekli geliştirme prensibimden dolayı işimden ayrılarak 2004 yılında  evlenmiş olduğum eşim Emre Sabuncu ile 2005 yılında kendi şirketimiz EMES İNŞAAT İTHALAT İHRACAT LTD şirketini kurduk. 2005-2008 yılları arasında aktif Plastik Hammadde İthalatı ve İhracatı üzerine çalıştık. 04.03.2008’de ilk çocuğumuz Erinç Sabuncu doğduktan sonra çocuk yetiştirmenin hayatımdaki her şeyden daha önemli olduğuna karar verdim ve aktif iş hayatıma ara vererek  "annelikte yüksek lisans" yaptım. “Annelik doktoramı” ise ikinci oğlum Eren Sabuncu ‘nun doğumundan sonra 18.06.2010 ‘da  aldım. Çocuklarımla geçirdiğim beş yılın her gününün kıymetini bildim. 01.06.2013 tarihinde eğitimime kaldığım yerden devam ederek, birçok değerli yöneticilerden Yönetim Liderlik dersleri alarak mikro MBA programını bitirdim. Bana şu anda yöneticilik yaptığım firmamda çok katkısı olduğuna inandığım birçok bilgiyi bu eğitim sırasında aldım. Daha sonra İnsan Kaynakları çok ilgimi çeken bir dal olduğu için onun da eğitimini almak istedim ve 30.06.2013 tarihinde "İnsan Kaynakları Uzmanlığı" sertifikamı aldım. Büyük bir araştırma sürecinden sonra PERİTON İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ  A.Ş’yi  kurma kararı aldık ve bütün iş planlarımızı Haziran 2013 itibariyle oluşturup, 31.01.2014 tarihinde resmen ÇSGB ruhsatımızı alıp çalışmaya başladık. Beraber çalıştığım takım arkadaşlarıma daha fazla yararlı olabilmek ve kendimi daha fazla geliştirmek adına  02.03.2014 tarihinde “Yaşam Koçluğu” sertifikamı aldım. Muhteşem, sorumluluk sahibi bir ekibe ve sonsuz enerjiye sahibiz, gün geçtikçe daha da güçleniyoruz. İş Sağlığı ve Güvenliği gibi kutsal bir hizmeti yerine getirme görevini paylaşmak beni çok mutlu ediyor…

 • Gültekin Cangul
 • Gültekin Cangul

  03 Ağustos 1968 yılında Gümüşhane ili Kelkit ilçesinde dünyaya geldim. Sırası ile İlkokul ve ortaokul tahsilimi  İzmir’de tamamladıktan sonra yine İzmir’de İzmir Motor Teknik Lisesi “Gemi Makinaları” bölümünün ilk mezunlarından olarak tamamladım. Lisans Eğitimini ise Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Deri Teknolojisi Ana bilim dalında tamamlayarak 1989 yılında mezun oldum.

  223. Dönem yedek subay olarak Cizre’de vatan borcunu yerine getirdim. 

  Meslek hayatına İzmir Torbalı’da bulunan dünyanın sayılı deri fabrikalarından birisi olan Sepiciler A.Ş. Şirketinde ARGE mühendisi olarak başladım. Türkiye’nin ilk özel ARGE laboratuvarının kurulması ve faaliyete geçirilmesi, üretime oryantasyon süreçlerinin uygulanması konularında bilimsel çalışmalarda bulundum. Türkiye’de deri ve tekstil sektörlerinde ilk ISO 9002 kalite yönetim sistemi kurulması ve uygulanmasında öncülük edenlerdenim. Gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki arge merkezleri ve İnnovasyon çalışmalarına katılarak sektörde önemli çalışmalara iştirak ettim. Bunlardan bir tanesi Henkel AG& Co başmühendisi Karl WİLL ile gerçekleştirdiğimiz, “Led indicator Techs in Wet Process” projesi ile üretim süreç ve maliyetlerinde azaltma ve akıllı süreç kontrolü sistemlerini kurduk.

  1999 yılında ani bir kararla  Kayseri’de kurulu bulunan Türkiye’nin en büyük deri ve ürünleri fabrikasında “Fabrika Müdürü” olarak göreve başladım. 2009 yılına kadar dünyanın sayılı markalarının gerek uluslararası gerekse firmaların kendi ürün ve yönetim standartlarında, uygun deri ve ürünlerinin dünyaca ünlü markaların (H&M, Timberland, Marks&Spencer, Zara…) resmi üretiminlerini başarıyla uygulanma süreçlerinin teknik ve idari yönden sorumluluğunu yerine getirdim.

  2009 yılından 2014 yılına kadar ise  İstanbul’da Güven Karaca Deri’de yine aynı görevleri yerine getirdim. 2014 yılında Çalışma Bakanlığı sınavlarını başarıyla geçerek  “A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı” olmamla birlikte, Yalova Sanmar Tersanesinde 3 alt işverenden sorumlu İş Güvenliği uzmanı olarak göreve başladım. 

  2016 yılı ocak ayından bu yana “Periton İş Sağlığı ve Güvenliği A.Ş”. firmasında denizcilik, inşaat, metal sektörleri başta olmak üzere çok tehlikeli sınıftaki firmalara iş güvenliği uzmanlığı hizmetini insanları güvenle çalışma hizmeti vermenin huzuru içindeyim.

  İşimi severek ”Amatör Ruh ; Profesyonel Hizmet” anlayışı ile en değerli varlık olan “İnsan” a hizmet etme mutluluğunu doyasıya yaşamaktayım.

 • Gülfem Bazman
 • Gülfem Bazman

  05.01.1983 Kayseri doğumluyum. Evli ve 1 çocuk annesiyim. Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümün den mezun olduktan sonra Kont Bilişim Teketek On-line alışveriş sitesinde satış temsilcisi olarak görevime başladım ve aynı sene içerisinde Teketek Bilişim de Müşteri Hizmetleri Yönetmeni olarak görevime devam ettim. Akabinde terfi alarak Kont Bilişim grup şirketi olan Aqua Bilişim de kurumsal satış personeli olarak görev aldım. 2 sene kurumsal satış deneyimimden sonra Aqua Bilişim de bayi satış temsilcisi olarak görev yaptım. Doğum sebebiyle ve kendi isteğimle Kont Bilişim den ayrıldım ve 1,5 sene meslek hayatıma ara verdim. 1,5 senelik aradan sonra Fetih İMKB İlköğretim Okulu’ nda 1 sene sözleşmeli Fen Bilgisi Öğretmenliği yaptım. Ertesi sene Sosyal Meskenler İlköğretim Okulu’nda 1 sene sözleşmeli Fen Bilgisi Öğretmenliği yaptım. Akabinde iş güvenliği eğitim kursuna giderek iş güvenliği eğitimi aldım ve ÇSGB sınavından 88 puan alarak 05.07.2014 te iş güvenliği uzman sertifikası almaya hak kazandım. Periton İş Sağlığı ve Güvenliği A.Ş.'de 05.07.2014 tarihinde iş güvenliği uzmanı olarak fiilen başladım ve firmanın Mesul Müdürü olarak çalışmaya devam etmekteyim. Hobilerim arasında yüzmek, müzik dinlemek ve kitap okumak vardır.

 • Fulya Yalçın
 • Fulya Yalçın

  1983 Ankara doğumluyum. Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesinden 2008 yılında mezun oldum. Mecburi hizmetimi Ağrı Doğubeyazıt 1 nolu sağlık ocağında tamamladıktan sonra iş hayatıma İstanbul’da devam ettim. 2010-2011 yıllarında Ataşehir Belediyesine bağlı Türkan Saylan Tıp Merkezinde acil ve poliklinik doktoru, Ar-Med Güzellik Merkezinde mesul müdürlük görevlerinde bulundum. 2011 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan onaylı işyeri hekimliği sertifikamı alarak aktif olarak işyeri hekimliği yapmaya başladım. 2012-2015 yılları arasında Kadıköy 27 nolu Aile Sağlığı Merkezinde aile hekimi olarak görev yaptım. 2011 yılında Ataman İnşaat ile başlayan işyeri hekimliği kariyerime Periton OSGB bünyesinde devam etmekteyim. Hobilerim arasında kitap okumak, seyahat etmek, kayak yapmak, tüplü dalış bulunmaktadır. Evli ve bir çocuk annesi olup yabancı dil olarak İngilizce bilmekteyim.

 • Güray Ören
 • Güray Ören

  12.05.1990 tarihinde Gebze’de doğdum. 2009 yılında Gebze Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Acil Tıp Teknisyenliği bölümünü bitirdim. Stajyer sağlık personeli eğitimimi Dr. Lütfü Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma hastanesinde; Yara ve Yanık Tedavi Merkezi, Acil Servis (Kırmızı Alan) ve Yenidoğan bölümlerinde tamamladım. Mezun olduktan sonra mesleki alanda kendimi daha fazla geliştirebilmek adına ikamet adresim Gebze’de olmasına rağmen yaklaşık 4.5 yıl İstanbul Bostancı bölgesinde bulunan acil vakaları fazla, vaka sayısı ve çalışma temposu yoğun olan Özel Medline Ambulans’da ATT olarak görev yaptım. 

  22.08.2014 tarihinde Periton İş Sağlığı ve Güvenliği A.Ş de Diğer sağlık personeli olarak çalışmaya başladım. 2015 yılında yeni çıkan yasaya göre bakanlık tarafından işyeri hemşireliği (Diğer Sağlık Personeli) görevi yapan sağlık personellerinin alması mecburiyeti belirlenen ÇSGB "Diğer Sağlık Personeli" sertifikamı aldım. 2015 Ağustos ayında evlendim. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi(Açıköğretim) bölümünde eğitimime devam etmekteyim. Hobilerim arasında balık tutmak, kitap okumak, eşimle birlikte konser ve açık hava aktivitelerine katılmak bulunmaktadır.

 • Merve Özveren
 • Merve Özveren

  07.04.1989 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - Jeofizik Mühendisliği bölümünü Sismik Yöntemde Aktif ve Pasif Kaynaklı Yüzey Dalgası (MASW, REMI) ile Zemin Parametrelerinin Belirlenmesi: Ölçü Alımı, Değerlendirilmesi ve Yorumlama üzerine tezimle bitirdim. 2 sene özel sektörde Kalite Mühendisi olarak çalıştım. ISO/TS 16949:2009 İç tetkik denetçisi ve VDA 6.3 ürün denetçisi sertifikalarına sahibim. Yine kalite ile ilgili 8D, FMEA, ISO 16949:2009, CQI-29, QS9000 eğitimleri aldım. Mimtek Teknik Kurslar’dan 140 saat Autocad eğitimi aldım. Gedik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İş Sağlığı ve Güvenliği programında yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. İstatiksel Proses Kontrol ve Entegre Yönetim sistemlerinin iş güvenliğinde uygulanması üzerine çalışmalar yapmaktayım. Haziran 2015’te “İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı” belgemi aldım. Bir taraftan da Anadolu Üniversitesinde sosyoloji eğitimime devam etmekteyim. Yabancı dil olarak iyi seviyede İngilizce, temel seviyede Fransızca biliyorum. Hobilerim arasında sinema ve edebiyat gelmektedir. Çeşitli dergi ve sitelerde sinema eleştiri yazılarım bulunmaktadır.
   

 • Özlem Direk
 • Özlem Direk

  1987 Erzincan doğumluyum 

  Evli ve bir çocuk sahibiyim.

  İlk iş hayatıma 2005 yılında Arçelik –Beko yetkili Servisinde Müşteri Temsilcisi olarak başladım. Yaklaşık iki yıl bu sektörde çalıştım. 

  Sonrasında Koli imalatı yapan Üç Kardeşler Ambalaj isimli fabrikada sekreter olarak işe başlayıp Satınalma Sorumlusu olarak devam ettim. 3 yıl gibi bir süre zarfında bu sektörde  görev yaptım.

  2011 yılında Pendik Vestel Yetkili Servisinde Müşteri temsilci olarak tekrar iş hayatına atıldım ve müdür yardımcısı olarak görevimi tamamladım.

  Mayıs 2014 tarihinde benim için çok doğru bir tercih olduğuna inandığım Periton İş Sağlığı ve Güvenliği A.Ş. de sekreter olarak işe başladım. Görevime Planlama Sorumlusu olarak devam etmekteyim.

  Hobilerim arasında en önemlisi çocuğumla birlikte vakit geçirmek sonrasında ise arkadaşlarımla zaman geçirmek, gezmek, kitap okumak ve bisiklete binmek geliyor.

 • İrem Erginer
 • İrem Erginer

  01.01.1991 Eskişehir doğumluyum. İlköğretim ve lise eğitimimi Eskişehirde tamamladım. 2016 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünü bitirdim. Aynı yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Çevre Mühendisliği bölümünde yüksek lisansa başladım, daha sonra Gebze Teknik Üniversitesine geçiş yaptım. Yüksek lisans eğitimime halen devam etmekteyim. 2016 yılında Çevre Görevlisi Belgesi ve 2017 yılında C Sınıfı İş Güvenliği Belgesini almaya hak kazandım. Ayrıca ISO 9001:2015, ISO14001, OHSAS 18001 İç tetkikçi belgelerine sahibim. Stajlarımı İSKİ Tuzla İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisinde Atık su arıtımında laboratuvar kısmında ve Uniçev Çevre Danışmanlık Şirketinde Çevre Danışmanlık, Geçici Faaliyet Belgesi, Çevre İzinleri, ÇED ve Proje Tanıtım Dosyası, Proje Onay Dosyası, İş ve İşçi Sağlığı Güvenliği Sistemi gibi konularda yaptım. Temel seviyede işaret dili ve orta seviyede ingilizce dil bilgisine sahibim. Üniversite hayatında tiyatro çevre topluluğunda aktif olarak görev aldım. Çocuk tiyatrosunda oyunculuk yaptım. Tema gönüllü üyesiyim. Resim yapmak ve fotoğraf çekmek hobilerimdir.

  2017 Haziran ayından bu yana Periton İs Sağlığı ve Güvenliği A.Ş.’de İş Güvenliği Uzmanı olarak çeşitli sektörlerde görev yapmaktayım.

 • Şahin Çınar
 • Şahin Çınar

  22 Eylül 1963 yılı İstanbul doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi 1991 mezunuyum. 2007 yılında kamu alımları eğitim sertifikası ve muhakkiktik kalite sertifikalarını aldım. 2008 yılında proseslerin yönetimi, etkileşimi ve iyileştirme, kalite yönetim sistemi dokümantasyon eğitimi, iç kalite tetkiki eğitimi, sağlık hukuku, sağlık yöneticileri eğitimi sertifakalarını aldım. 2010 yılında Beykent Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi - Hastane Yönetimi ve Organizasyon yüksek lisans diplomasını aldım. 2014 yılında ilk yardım eğitmen sertifakası ve 2016 yılında iş yeri hekimliği sertifikasını aldım. Kişisel özelliklerim proaktif, pozitif yaklaşım, insanları kazanma, eğitici, yapıcı yaklaşım, üretme, geliştirme, ve özeleştiri yapabilmemdir.

Telif Hakkı 2013 Periton OSGB | Tüm hakları saklıdır.