Pendİk OSGB’de İş Güvenliği

KOBİ ve dengi işletmeler OSGB tarzı yerlerde konumlanarak ekonomiye katkı sağlıyor. Bu tarzdaki yerlerden biri olan Pendik OSGB, İstanbul’un önemli merkezlerinden birisidir. Çeşitli sektörlere ait işletmelere ev sahipliği yapan bölgenin iş güvenliğine verdiği önem büyüktür. Firmaların çalışanlarını daha güvenli ve tehlikesiz ortamda çalıştırmaları kazaların önünü alabiliyor. İş güvenliğiyle alakalı gereken tedbirler her işletme tarafından alınması halinde, iş kazalarından dolayı yaşanan mağduriyetlerin azalması mümkündür. 
İş güvenliğiyle alakalı bilincin henüz tam olarak oturduğunu söyleyebilmek mümkün değildir. Ancak bu yöndeki denetimlerin ve teşviklerin artmaya başlamasıyla beraber, her işletme iş güvenliğine daha fazla önem vermeye başladı. İş güvenliği uzmanları tarafından KOBİ veya dengi işletmelerin risklerinin belirlenmesi ve önlemlerin alınması için rapor hazırlanması, iş güvenliğinin başarısını artırıyor. 

PENDİK OSGB İŞ GÜVENLİĞİ FİRMALARI

Pendik ve civarında iş yerlerinizin, iş güvenliği sağlamak amacıyla hizmetler veriyoruz. Uzman ekibimizin sizler için iş yerinizde olabilecek kaza ve risklere tedbir alınmasını sağlar. Pendik OSGB olarak kaliteli hizmetimizden memnun kalıcağınızdan eminiz.Yapmanız gereken size verilen tavsiyelere uymak ve tedbir almak. 

İŞ GÜVENLİĞİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Birçok ülkede işçi kazaları nedeniyle yaşanan ölümler söz konusudur. Bunların azaltılabilmesi ve çalışma sahalarının daha güvenli hale getirilmesi elzemdir. İnsan hayatına değer veren firmaların iş güvenliğine verdikleri önem büyüktür. Ülkemizde çıkarılan yasalar ve mevzuatlarca iş güvenliği zorunlu bir uygulama haline getirildi. Böylelikle, özellikle tehlike riski yüksek işletmelerin iş güvenliği uzmanı bulundurması ve işle ilgili gerekli güvenlik tedbirlerini alması önem arz ediyor. 
İş güvenliğiyle alakalı tedbirlerin ertelenmesi veya gerekli tedbirlerin hiçbir şekilde alınmaması suçtur. Bu suç, çeşitli denetimlerle ortaya çıkabilir ve işletme sorumlularına ceza kesilebilir. Tedbirlerin alınmaması halinde yaşanan kazalardan sonra işçilerin tazminat davası saçma hakları vardır. Büyük bir kazanın yaşanması halinde, tutuklanmaya kadar varacak sonuçların doğması mümkündür. Dolayısıyla, iş güvenliğiyle ilgili tedbirlerin alınması başta çalışanların hayatı, sonra ise, işletmenin faydasınadır. 
İş güvenliği uzmanları tarafından işletme içerisindeki riskler belirlenebilir. İşletmenin sektörüne göre risklerin sayısı ve alınması gereken önlemler değişiklik arz edebiliyor. Hem çalışanlar hem de imal edilen ürünlerin güvenliğinin sağlanması adına iş güvenliği uzmanları tarafından hazırlanan raporların değerlendirilmesi gerekiyor. Güvenliğin sağlanması halinde, çalışma ortamında kaza yaşanma ihtimali oldukça düşük bir risk haline gelebilir. 

Tags: Pendik OSGB

Telif Hakkı 2013 Periton OSGB | Tüm hakları saklıdır.